24. October. 2017, 03:48:38 pm *
clanski kalendar Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News:

Pages: [1]   Go Down
Print
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Author Topic: Win XP X64  (Read 4182 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
faceoff Topic starter
BFBC2
Vrhovni vladar foruma
Croatia

21.10.2006
83.00 EUR

View Inventory
Send Money to faceoff

BC2 nick:
faceoff

Monsterhatch UltbilCH
« on: 12. February. 2008, 09:38:48 am »

Rješenje problema sa prepoznavanjem preko 4 Gb RAM-a na Win XP 32-bit je instalacija 64-bitne verzije istog sustava. Pošto sam se danas malo zekio instalacijom istog, evo zaključka:

Bitnije prednosti 64-bitne verzije su:
Premier performance
Windows XP Professional x64 Edition is a robust platform that offers premier performance that is unparalleled in the mainstream 32-bit desktop environment. Sixty-four-bit native applications can deliver more data more quickly, so memory-intensive applications can run more quickly and efficiently. Data in memory is accessed thousands of times faster than it is on a disk drive. Applications can preload substantially more data into virtual memory, allowing rapid access by the 64-bit processor.

The key difference between 32-bit and 64-bit computing with Windows XP is that the 64-bit version can use more system memory. Windows XP Professional x64 Edition supports up to 128 gigabytes (GB) of RAM and 16 terabytes of virtual memory, so applications can run faster when working with large data sets. Physical memory support will grow in the future as hardware capabilities expand.

64-bitna verzija uredno prepozna 4 GB RAM-a, u COD-u nisam primjetio nikakav pad FPS-a, a par savjeta za instalaciju programa slijedi:
Pod Win XP X64 postoje 2 Program Files-a: normalni Program Files i Program Files (x86). Kod instalacije programa sam imao problema, tko se bude zajebavao s instalacijom, neka obrati pažnju na to da NOD32 i PowerDVD MORAJU biti u Program Files (x86) direktoriju, inače neće raditi (normalno, pričam o cracked verzijama Wink ) Winamp i WinRAR sam stavio u obični Program Files. Jedini problem sa COD-om sam imao sa zvukom, reinstall drivera za zvuk i podešavanje in-game opcija za zvuk je to riješio.

Eto, Windoze mi sad prepoznaju svih 4 GB RAM-a, sve radi k'o vurica, javim za par dana ako bude problema!

P.S. Stripy, hvala na logistici!  Wink

ŽIVOT MI DALA
BAŠ KAO DA JE ZNALA
DA NIKAD NEĆE NESTAT
SA MOJIH USANA
xylol
BFBC2
Narednik

10.02.2007
89.00 EUR

View Inventory
Send Money to xylol

http://www.2142-stats.com/xylol+stats.html

BF2142 nick:
xylol

BF2 nick
xylol

BC2 nick:
xylol

« Reply #1 on: 12. February. 2008, 01:56:27 pm »

Koristio 64bitni XP par meseci i sto se BF* tice nisam nikad ima problema ... trenutno 64bitnu Vistu vec par meseci vrtim i jedino nije mi radio Crysis 64 bitni sa DX10, dok 32bitni radi ... (imaju dve verzije) ....
Najveci problem koji sam imao je sa Creative driverima (tj vishe u zivtu ne kupujem nista Creative) a sve ostalo manje vishe radi bez problema ... toliko od mene ...

Poz,

Stripy_CRO
BFBC2
General

25.10.2006
157.00 EUR

View Inventory
Send Money to Stripy_CRO

BF2142 nick:
Stripy_CRO

BC2 nick:
Stripy

« Reply #2 on: 12. February. 2008, 06:00:22 pm »

P.S. Stripy, hvala na logistici!  Wink

NP  Wink

BTW, ono što me zanima:
1. Kakva je podrška drivera za x64, pod tim mislim na grafičku, chipset, zvuk, mrežna...?
2. Jel ima nešto na tvom kompu za šta nisi našao driver ili ti stoji pod upitnikom?
3. Jel radi update preko neta (WGA)?
4. Da nisi slučajno napravio nekakav benchmark na 32bit pa nakon toga na 64bit verziji?
5. Pretpostavljam da je onaj crack za aktivaciju proradio?
6. Od programa sa Erstea koje si instalirao, jel ima koji da potpuno odbija suradnju?
faceoff Topic starter
BFBC2
Vrhovni vladar foruma
Croatia

21.10.2006
83.00 EUR

View Inventory
Send Money to faceoff

BC2 nick:
faceoff

Monsterhatch UltbilCH
« Reply #3 on: 13. February. 2008, 12:35:52 am »

BTW, ono što me zanima:
1. Kakva je podrška drivera za x64, pod tim mislim na grafičku, chipset, zvuk, mrežna...?

Odlična

2. Jel ima nešto na tvom kompu za šta nisi našao driver ili ti stoji pod upitnikom?

Nema upitnika

3. Jel radi update preko neta (WGA)?

Auto update i Sec. centar isključujem po defaultu

4. Da nisi slučajno napravio nekakav benchmark na 32bit pa nakon toga na 64bit verziji?

Neeeeeeee

5. Pretpostavljam da je onaj crack za aktivaciju proradio?

Iz prve, bez problema

6. Od programa sa Erstea koje si instalirao, jel ima koji da potpuno odbija suradnju?

Samo Deamon, ali postoji 64-bitna verzija

ŽIVOT MI DALA
BAŠ KAO DA JE ZNALA
DA NIKAD NEĆE NESTAT
SA MOJIH USANA
Pages: [1]   Go Up
Print
Jump to:  

Page created in 0.052 seconds with 19 queries.